Dnia 11 listopada Muzeum Woldenberczyków będzie czynne od godziny 10:00 do godziny 14:00.

Informujemy, że w dniach od 1 listopada do 3 listopada Muzeum Woldenberczyków będzie nieczynne.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej pn. "Portrety Jeńców" od 30.09.2019 roku do 16.01.2020 roku w godzinach od 9:00 do 15:00 w Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie przy ulicy Gorzowskiej 11.

Wystawa ukazuje losy polskich jeńców wojennych w niewoli niemieckiej i radzieckiej na przykładzie sześciu osób: Józefa Czapskiego, Józefa Kobylańskiego, Stanisława Krzyżaniaka, Zofii Książek-Bregułowej, Henryka Łagodzkiego i Zbigniewa Wajszczuka. Wymienione postacie reprezentują wszystkie najbardziej charakterystyczne grupy jenieckie wśród Polaków, tj. jeńców obozów Wehrmachtu i NKWD, w tym szeregowych, podchorążych i oficerów.

Obok uczestników kampanii wrześniowej, wystawa ukazuje także powstańców warszawskich, obok żołnierzy zawodowych – rezerwistów, obok mężczyzn – kobiety i dzieci. Zgromadzone fotografie, dokumenty i pamiątki opowiadają historię życia bohaterów poczynając od okresu przed 1939 r., przez II wojnę światową, która jest przedstawiona najobszerniej, aż do losów powojennych.

Wystawa została przygotowana w trzech wersjach językowych przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - Opolu.

Dnia 14 i 15 września 2019 roku Muzeum Woldenberczyków będzie nieczynne. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Burmistrz Dobiegniewa Sylwia Łaźniewska wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Dobiegniewie serdecznie zaprasza do udziału w obchodach 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej w Dobiegniewie.