Podpisanie umowy na przebudowę Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie

Szanowni Państwo,
ze względu na realizację projektu "Przebudowa, rozbudowa i modernizacja Muzeum Woldenberczyków",
muzeum  jest zamknięte do odwołania,
Kontakt telefoniczny pod numerem: (+48) 95 74 88 166

Komunikat w związku z koronawirusem SARS-CoV-2

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

W związku z zaleceniem Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie będzie zamknięte do odwołania.

XVIII KONKURS POEZJI OFLAGU II C WOLDENBERG - ODWOŁANY

Z powodu rosnącej niepewności spowodowanej koronawirusem oraz pojawieniem się pierwszego przypadku zakażenia w województwie lubuskim organizatorzy zdecydowali o odwołaniu konkursu recytatorskiego, który planowany był na 13 marca 2020 roku celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestników.
XVIII Konkurs Poezji Oflagu II C Woldenberg zostaje przeniesiony na jesień.
O szczegółach będziemy informować w późniejszym terminie.

KOMUNIKAT

Z powodu rosnącej niepewności spowodowanej koronawirusem oraz pojawieniem się pierwszego przypadku zakażenia w województwie lubuskim informujemy, że zwiedzanie muzeum przez grupy zoorganizowane zostaje wstrzymane do odwołania celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego.

Obchody 75 rocznicy wyzwolenia jeńców z obozu "Wschód" Oflagu II C Woldenberg

Dnia 23.01.2020 roku rozpoczął się rajd harcerski szlakiem ewakuacji Oflagu II C Woldenberg Dobiegniew - Dziedzice . Harcerze upamiętnili  rajd ewakuacyjny i odtworzyli trasę marszu żołnierzy sprzed 75 lat. Do Dziedzic dotarli 25.01.2020, gdzie odbyły się Obchody 75 rocznicy wyzwolenia jeńców z obozu "Wschód" Oflagu II C Woldenberg. Wydarzenie realizowane było w ramach projektu "Przebudowa i rozbudowa Muzeum Woldenberczyków na rzecz rozwoju transgranicznej współpracy turystycznej". Więcej informacji na stronie: https://www.barlinek24.pl/aktualnosci/12099-uroczystosci-w-dziedzicach.html